Суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Ірина Шаповалова поділилася своїм баченням причин та шляхів подолання корупції в судах

СУДДЯ ІРИНА ШАПОВАЛОВА:

‪#‎самоочищення‬

Суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Ірина Шаповалова поділилася з СУДОВОЮ ПРАВДОЮ своїм баченням причин та шляхів подолання корупції в судах:

1) Яка, на Вашу думку, головна причина корупції в судовій системі?

– Як на мене, то корупції в судовій системі, як такої не існує. Принаймні, корупція відсутня як системне явище. Ті поодинокі, але, нажаль, кричущі випадки, про які ми дізнаємося завдяки мас-медіа, спричинені особистісними якостями осіб, які до цих випадків причетні.
А от негативна думка суспільства і громадськості про тотальну корупцію судової системе формується саме через такі випадки.

2) Що, на Вашу думку, слід зробити, щоб здолати корупцію в судовій системі? Ваш рецепт?

– Забезпечення максимальної відкритості і прозорості судової системи сприятиме формуванню позитивного ставлення до судів, суддів. Ну, не має в нас літаків, яхт і островів в Атлантичному океані! Розумієте?

Однак, окрім забезпечення відкритості і прозорості роботи судової системи, слід також виховувати і повагу в суспільстві до представників судової влади, правову культуру тощо. Не можна, щоб інші гілки влади критикували роботу судів і ставили під сумнів обґрунтованість судових рішень. Не згодні з рішенням – оскаржуйте! Але виключно в правовому полі!