ОДЕСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ СУДОВИЙ ФОРУМ. II КОНСТИТУЦІЙНИЙ ПОЛІЛОГ «Судова реформа: важливий крок у правильному напрямку. Що далі?»

УВАГА!

Реєстрацію на захід закрито!

Запрошуємо вас до участі в Одеському міжнародному судовому форумі. II КОНСТИТУЦІЙНИЙ ПОЛІЛОГ  «Судова реформа: важливий крок у правильному напрямку. Що далі?», який відбудеться у м. Одеса 24 червня 2016 року в актовому залі Апеляційного суду Одеської області (вул. Гайдара, 24-а, м. Одеса).

2 червня 2016 року парламент України зробив важливий крок на шляху до всеосяжної реформи системи правосуддя – з переважною більшістю голосів ухвалив зміни до Конституції України в частині правосуддя.  Ці зміни спрямовані на створення надійної та професійної судової системи за рахунок зниження політичного втручання в діяльність судів і забезпечення відкритої і конкурентної процедури добору суддів.  Конституційні зміни підтримані європейськими та міжнародними партнерами України і повинні наблизити країну до європейських стандартів і цінностей.

Проте, ефективність нових положень залежить від їх реалізації відповідно до законів.  Що потрібно, щоб домогтися конкретних результатів? Які законодавчі акти необхідно прийняти? Які конституційні норми містять ризик неправильного тлумачення?  Які рекомендації з боку Ради Європи, Венеціанської комісії можуть допомогти втілити зміни до Конституції?  Чи можуть зміни в Конституцію дати імпульс для інших необхідних змін, таких як децентралізація і реформа в галузі прав людини?

Координатор проектів ОБСЄ в Україні, Асоціація розвитку суддівського самоврядування України, Асоціація правників України, Проект Європейського Союзу «Підтримка реформ  у сфері юстиції в Україні» та Democracy Reporting International (DRI) запрошують українських суддів, адвокатів та правників обговорити разом з членами Конституційної комісії, міжнародними експертами, активістами громадянського суспільства та представниками засобів масової інформації наступні кроки для реалізації конституційних змін.

ПРОГРАМА

09:30-10:00 Реєстрація та кава / чай
09:30-10:00 Брифінг для місцевих ЗМІ
10:00-10:20 ВІДКРИТТЯ ФОРУМУ

Олександр Водянніков, Національний радник з юридичних питань, керівник відділу верховенства права Координатора проектів ОБСЄ в Україні

Володимир Кравчук, президент Асоціації розвитку суддівського самоврядування України, суддя Львівського окружного адміністративного суду

Богдан Нагайло, керівник проекту DRI (Україна)

Юрій Сергєєв, голова відділення Асоціації правників України в Одеській області

Григорій Колесніков, голова Апеляційного суду Одеської області

Модерація форуму:

Володимир Кравчук, суддя Львівського окружного адміністративного суду, президент Асоціації розвитку суддівського самоврядування України, член Конституційної комісії

Андрій Козлов, провідний юридичний радник DRI, експерт-спостерігач в Конституційній комісії України

10:20-11:40 Сесія 1: Новий судоустрій – шок для системи?
10:20-11:20 Дискусія за участю панелістів
11:20-11:40 Відкрита модерована дискусія
Ключові питання:

Чи буде новий Верховний Суд дійсно новим чи це просто зміна назви?  Що чекає на вищі спеціалізовані суди і як вони будуть трансформовані? Чи враховано міжнародні та європейські стандарти під час прийняття імплементаційного закону? Як конституційні зміни вплинуть на апеляційні та місцеві суди? Як реформа сприймається на місцях?

Учасники дискусії:

Ярослав Романюк, голова Верховного Суду України, член Конституційної комісії

Ігор Бенедисюк, голова Вищої Ради юстиції, суддя Вищого господарського суду України, член Конституційної комісії

Станіслав Щотка, член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, суддя у відставці

Сергій Петухов, заступник міністра юстиції з питань європейської інтеграції

Довідас Віткаускас, координатор Проекту  ЄС «Підтримка реформ  у сфері юстиції в Україні»

Володимир Кравчук, суддя Львівського окружного адміністративного суду, президент АРССУ, член Конституційної комісії

11:40-13:00 Сесія 2: Новий світ професійних, моральних і незалежних суддів?
11:40-12:40 Дискусія за участю панелістів
12:40-13:00 Відкрита модерована дискусія
Ключові питання:

Чи підуть до суду «нові» обличчя? Які процедури оцінювання будуть застосовані? Яку роль в процесі добору та конкурсів матиме громадськість? Як забезпечити, щоб конкурси (особливо у віддалених районах) допомогли відібрати найкращих кандидатів на посаду судді?  Як буде формуватися рейтинг кандидатів? Коли конкурси дійдуть до місцевих судів?

Учасники дискусії:

Станіслав Щотка, член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, суддя у відставці

Ярослав Романюк, голова Верховного Суду України

Ігор Бенедисюк, голова Вищої Ради юстиції, суддя Вищого господарського суду України

Олександр Водянніков, Національний радник з юридичних питань, керівник відділу верховенства права Координатора проектів ОБСЄ в Україні

Ольга Шабас, голова Золочівського районного суду Харківської області

Олена Танасевич, суддя Печенізького районного суду Харківської області

13:00-14:00 ОБІД
14:00-15:20 Сесія 3:  Корупція в судах – чи  реально її здолати?
14:00-15:00 Дискусія за участю панелістів
15:00-15:20 Відкрита модерована дискусія
Ключові питання:

Хто в судовій системі відповідає за антикорупційну роботу? Які закони та процедури повинні бути запроваджені для запобігання корупції в судах? Чи стане декларація родинних зв’язків та декларація доброчесності ефективним інструментом запобігання корупції? Яка роль громадянського суспільства може бути в боротьбі з корупцією в судовій системі?  Чи здатна  судова система «самоочиститись» від корупції?  Як захистити викривачів корупції в судовій системі?

Учасники дискусії:

Ігор Бенедисюк, голова Вищої Ради юстиції, суддя Вищого господарського суду України

Станіслав Щотка, член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, суддя у відставці

Маркіян Галабала, експерт судової групи Реанімаційного пакету реформ

Дмитро Мовчан, член правління АРССУ, суддя Ленінського районного суду м. Дніпропетровська

Андрій Жук, член правління АРССУ, суддя Тернопільського окружного адміністративного суду

Андрій Костін, заступник голови Ради адвокатів Одеської області, Адвокатська компанія “Право”

15:20-16:40 Сесія 4: Незалежність судової системи – хто захистить суд?
15:20-16:20 Дискусія за участю панелістів
16:20-16:40 Відкрита модерована дискусія
Ключові питання:

Чи є конституційні зміни достатніми, щоб забезпечити незалежність судової системи раз і назавжди?  Чи є дорожня карта для подальшого розвитку в разі потреби? Чи судді як і раніше відчувають тиск і що є головним джерелом неприємностей? Як вони реагують?  До якої межі громадянське суспільство може впливати на суди і суддів?  Чи є реальною загроза фізичній безпеці суддів і як вона повинна бути усунута?  Як розслідуються випадки втручання в діяльність суду?  Чи є шляхи підвищення безпеки судів?

Учасники дискусії:

Богдан Моніч, заступник голови Ради суддів України, суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду

Тетяна Суярко, член Ради суддів України, суддя Господарського суду Харківської області

Олександр Кравець, член правління АРССУ, суддя Одеського апеляційного  адміністративного суду

Володимир Куценко, начальник ТУ ДСА в Одеській області

Реда Молієне, директор Національної судової адміністрації Литовської Республіки

16:40-17:00 ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ

Конференція є частиною ІІ Конституційного полілогу, організованого Democracy Reporting International (DRI), Координатором проектів ОБСЄ в Україні, Асоціацією розвитку суддівського самоврядування України, Асоціацією правників України та проектом Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні». DRI організовує конференцію у рамках проекту “Поза Києвом: Розвиток компетенції акторів змін у регіонах України, як сприяти ключовим політичним реформам”, що впроваджується DRI у співпраці з Інститутом міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Проект фінансується Міністерством закордонних справ Німеччини.

german mfa_dri german mfa_dri

Кількість місць учасників обмежена. Перевага в реєстрації надається суддям Одеської області. Організатори заходу залишають за собою право відмовити у реєстрації іншим учасникам у зв’язку з обмеженою кількістю місць. Попередня реєстрація для участі у заході обов’язкова!

За додатковою інформацією щодо заходу та можливостей партнерства звертайтеся, будь ласка, до Секретаріату АРССУ за тел.: 0 (44) 492-88-48 або пишіть на адресу: khomenkolesia@arssu.org.ua.  Контактна особа – Леся Хоменко.

Зозуля Наталія

Зозуля Наталія